Vzorová rekonstrukce

Abychom ukázali kvalitu naší práce, připravili jsem si pro vás vzorovou rekonstrukci. Krok po kroku vám na ni ukážeme, jak při práci postupujeme, jaké jsou průběžné výsledky a nakonec ukážeme i výsledek.

Stav bytu před rekonstrukcí

Vzorová rekonstrukce proběhla v klasickém pražském panelovém bytě na sídlišti. Byt byl v původním stavu ze sedmdesátých let. Umakartové jádro. Sanita a kuchyňská linka dle tehdejších trendů, zcela neodpovídající současným požadavkům běžné rodiny ani technologickým možnostem nových materiálů.

Návrh změny dispozice bytu od bytového designera

Na začátku proběhla schůzka bytového designéra s majitelem bytu, na které si majitel určil své požadavky na budoucí bydlení. Designer mu zároveň pomohl upřesnit návrh dle svých zkušeností tak, aby se na nic důležitého nezapomnělo. Je potřeba si uvědomit, že většina zákazníků dělá rekonstrukci jen jednou za život a je tedy přirozené, že se v problematice nevyznají do hloubky a ani neznají všechny možnosti, které dnešní pokročilé technologické postupy a materiály nabízejí.

Vybourání umakartového jádra a odstranění původního vybavení

Rekonstrukce je zahájena demolicí původní koupelny, toalety a kuchyňské linky. Protože byla zadavatelem požadována i změna dispozice bytu, došlo po konzultaci se statikem k odbourání nenosných příček. Samozřejmostí bylo zajištění odvozu suti, tuto službu nabízíme zákazníkům vždy. Ušetří si tím spousty namáhavé fyzické práce a zejména starostí s objednáváním samotného odvozu a likvidace suti na skládce.

Hrubá stavba nových příček a bytového jádra

Po vybourání příček se jako první postaví nové příčky. Nenosné zdi jsou většinou stavěny z tvárnic z odlehčených materiálů typu YTONG, aby nedocházelo k vysokému zatížení podlahy panelového bytu. Do neomítnutých stěn a podlah bez povrchů jsou následně uloženy rozvody elektřiny, vody a případně i plynu.

Rekonstruovaná koupelna

Nová koupelna je hotová. Velkoformátová dlažba a kvalitní sanita dodávají koupelně i toaletě luxusní vzhled. Design je nadčasový. Vhodnými výraznými doplňky lze v průběhu času měnit barevné ladění prostoru a tím si zaručit, že vás koupelna nikdy nezačne nudit.

Rekonstruovaná kuchyň s jídelním koutem

Rekonstruovaný obývací pokoj