Ubytování po dobu rekonstrukce zdarma

Za dobu naší dlouhodobé práce na rekonstrukcích bytů a domů se ukázalo, že velkým problémem a starostí je to, kde bude zákazník bydlet v průběhu probíhající rekonstrukce. Variant jak si s tím poradit je několik a je jen na zákazníkovi, jakou z nich si vybere, jaká mu bude nejvíce vyhovovat.

Rekonstrukce bez stěhování

Stavební práce lze sice částečně uzpůsobit tak, aby byl byt obyvatelný po část doby rekonstrukce, ale souvisí s tím spousty omezení jak pro obyvatele, tak pro dělníky a řemeslníky. To pak vede k tomu, že zákazník několik týdnů nebydlí komfortně a musí dělat mnoho kompromisů. Zároveň stavební firma provádějící rekonstrukci má ztíženou práci, což se promítne do jejích nákladů neboli ceny za výslednou rekonstrukci a také do času, potřebného k dokončení rekonstrukce.

Výhody

 • bydlíte stále ve svém a nemusíte se stěhovat

Nevýhody

 • výrazně snížený komfort bydlení = hluk, prach, omezené využívání prostor bytu
 • delší doba rekonstrukce = déle čekáte na kvalitní bydlení a více to stojí
 • technologická omezení některých prací pro zachování obyvatelnosti bytu

Rekonstrukce s odstěhováním do náhradního ubytování

Jako lepší řešení je tedy najít si na celou dobu rekonstrukce náhradní bydlení. Variant je několik. Nejméně nákladné je dočasné přestěhování k příbuzným či známým, ale to je zároveň spojeno s mnoha omezeními. Pokud v tomto případě dojde k prodloužení termínů rekonstrukce, zvyšuje se nervozita zákazníka i jeho hostitelů. Komfortnější varianta je pak krátkodobý pronájem náhradního bytu. To je ovšem spojeno s nemalými náklady, protože krátkodobý pronájem je vždy dražší než dlouhodobý a dovede tak citelně zvednout náklady související s rekonstrukcí o vyšší desítky tisíc. Případné prodloužení dokončení rekonstrukce pak znamená další nečekané výdaje a hrozí i to, že pronajímatel nebude mít zájem o prodloužení nájemní slmouvy. A stěhovat se během rekonstrukce dvakrát, to určitě není něco, co byste chtěli zažít a řešit.

Výhody

 • bydlíte mimo rekonstrukci, neomezuje vás stavba

Nevýhody

 • cena nájmu vám zvyšuje náklady na rekonstrukci
 • výrazné problémy při nedodržení termínu dokončení rekostrukce

Ideální řešení náhradního ubytování

Ideální variantou náhradního bydlení je, aby vám přímo stavební firma dala do užívání svůj byt a to zdarma. Pokud dojde k posunutí termínů, tak máte bydlení zajištěno stále a nestojí vás to žádné další peníze. Tuto nadstandardní službu však poskytují stavební firmy jen výjimečně a musíte chvilku hledat, než takovou objevíte. Jednou z takových firem jsou Rekonstrukce bytů Myslík, kde je tato služba nabízena všem zákazníkům. A jak to funguje? Jednoduše! Společnost Myslík vám smluvně garantuje bezplatný nájem svého bytu na celou dobu průběhu rekonstrukce. Do bytu se odstěhujete před zahájením stavebních úprav a zpět se vrátíte do nového domova, kdy je vše již dokončeno a byt předán.

Výhody

 • bydlíte mimo rekonstrukci, neomezuje vás stavba
 • bydlení je zdarma
 • nemusíte řešit případné nedodržení termínu dokončení

Nevýhody

 • službu poskytuje jen několik málo firem